Solidarumo projektu vadinamas jaunų (18–30 m.) žmonių grupės inicijuotas, jų vietos bendruomenei naudingas projektas, kurio įgyvendinimą finansiškai remia Europos Sąjunga pagal programą „Europos solidarumo korpusas“.
Tai galimybė jaunam žmogui savo laiką bei energiją panaudoti prasmingai – prisidėti prie problemos, matomos artimoje aplinkoje, sprendimo ir šio proceso metu ugdyti savo darbo komandoje, laiko planavimo, organizavimo, komunikacijos, kt. įgūdžius.
Jei svarstai apie galimybę įgyvendinti savo solidarumo projektą, kviečiame susipažinti su šiuo leidiniu, padėsiančiu tau:
- geriau suprasti, kas yra solidarumo projektas ir kokio poveikio juo galima siekti – tiek sau bei projekto komandai, tiek vietos bendruomenei;
- sužinoti, kaip tą poveikį pamatuoti;
- rasti praktinių patarimų, į ką svarbu atkreipti dėmesį ruošiantis, vykdant ir užbaigus projektą – visais jais dalinasi solidarumo projektus jau įgyvendinę jaunuoliai.
Leidinys parengtas remiantis 2020 metais atliktu solidarumo projektų poveikio tyrimu, kuriame dalyvavo 76 solidarumo projektus įgyvendinę Lietuvos jaunuoliai. Tyrimą atliko Sandra Kairė ir Sandra Zaidova.
SKAITYTI