Mokyklos baigimą liudija gaunamas atestatas, universitete ar kolegijoje įgytą išsilavinimą – diplomas. O patirtį programoje „Europos solidarumo korpusas“ – „Youthpass“ pažymėjimas!
Kas yra „Youthpass“?
„Youthpass“ pildo pats projekto dalyvis, padedamas projekto organizatorių. Pildydamas dalyvis aprašo projekto metu paties įgytas kompetencijas – taip, naudodamasis „Youthpass“ įrankiu, jaunuolis mokosi reflektuoti ir įsivertinti įgytą patirtį.
Patvirtintas projekto organizatorių „Youthpass“ tampa pažymėjimu, kuris įrodo programos „Europos solidarumo korpusas“ projekte įgytą neformaliojo ugdymo patirtį bei pripažįstantis dalyvavimą projekte kaip mokymosi laikotarpį.
8 bendrųjų gebėjimų sritys
2006 m. Europos Sąjunga apibrėžė bendrųjų gebėjimų sistemą, taikytiną įvariose švietimo srityse, įskaitant ir neformalųjį ugdymąsi. Bendrieji gebėjimai yra tie, kurių reikia visiems asmenims, norintiems realizuoti save asmeniniame, profesiniame ir socialiniame gyvenime, būti aktyviais piliečiais bei gyventi darniai ir sveikai.
Šių gebėjimų įsivertinimu prieš ir po dalyvavimo programoje „Europos solidarumo korpusas“ yra paremtas „Youthpass“ įrankis.
Gebėjimai apibrėžiami kaip žinių, įgūdžių ir pažiūrų rinkinys. Jie skirstomi į 8 pagrindines sritis, tačiau jos yra tarpusavyje susijusios ir priklauso viena nuo kitos.
Kviečiame susipažinti, kokios žinios ir įgūdžiai priskiriami kiekvienai iš sričių bei kokie klausimai turėtų būti keliami kokybiškam įsivertinimui.
Apie 8 bendrųjų gebėjimų sritis lietuviškai
Apie 8 bendrųjų gebėjimų sritis angliškai
Kokia yra „Youthpass“ vertė?
- Lietuvoje „Youthpass“ pripažintas ir formaliojo švietimo sistemoje. Stojantys į Lietuvos aukštąsias mokyklas, pirmosios pakopos ar vientisųjų studijų programas, LAMA BPO sistemoje pateikę „Youthpass“ pažymėjimą, kuris patvirtina ilgiau nei 3 mėnesius trukusią tarptautinę savanorystę – gauna papildomą 0,25 balo.
- Pildant „Youthpass“ pažymėjimą lavinamas gebėjimas savireflektuoti – kuris bus naudingas ir ateityje – pavyzdžiui, pildant CV, siekiant gauti norimą darbo poziciją ar būti atrinktam įvairiuose konkursuose.
- Europos Komisija yra patvirtinusi „Youthpass“ strategiją – siekiama, kad „Youthpass“ būtų kuo plačiau naudojamas ir pripažįstamas vietiniu, nacionaliniu bei tarptautiniu lygiu.