Mentorius – asmuo, kuris padeda savanoriui integruotis į organizaciją ir vietos bendruomenę.
Tutorius – organizacijos, kurioje savanoriaujama, paskirtas asmuo, kuris planuoja ir derina savanorio veiklas, užduotis, stebi, padeda spręsti kylančias problemas, padeda įsivertinti mokymosi procesą, savanorystės patirtį.
Kas gali įgyvendinti savanoriškos veiklos projektą?
Yra du pagrindiniai reikalavimai organizacijoms, norinčioms įgyvendinti savanoriškos veiklos projektus:
- Organizacija privalo turėti kokybės ženklą – jį suteikia Nacionalinė agentūra ir jis reiškia, jog organizacija atitinka Europos Komisijos keliamus standartus, yra pajėgi organizuoti kokybiškas veiklas jauniems žmonėms.
- Organizacija turi suvokti, jog projekto veiklos privalo atitikti programos „Europos solidarumo korpusas“ idėją. Tai reiškia, jog projektas turi teikti naudą ne tik organizacijai, bet ir bendruomenėms, visuomenei.
Kokie gali būti organizacijos vaidmenys, įgyvendinant savanorystės projektą?
Teikdami paraišką dėl Kokybės ženklo gavimo turėsite nurodyti, kokiu statusu jūsų organizacija planuoja dalyvauti programoje.
Yra trys pagrindinės kokybės ženklo rūšys, atsižvelgiant į funkciją (-as), kurią (-ias) organizacija nori vykdyti proceso metu:
▪ Priimančiosios organizacijos funkcijos apima visą veiklą, susijusią su dalyvio priėmimu, įskaitant jaunuolio veiklos programos parengimą, jo konsultavimą ir atitinkamą pagalbą jam visais etapais.
▪ Pagalbinės organizacijos funkcijos – pagalba dalyviams, jų parengimas ir (arba) mokymas prieš išvykstant, tarpininkavimas dalyviams ir priimančiosioms organizacijoms ir (arba) pagalba dalyviams veiklai pasibaigus.
▪ Vadovaujančiosios organizacijos funkcijos – organizacijos, teikiančios paraiškas dėl dotacijų, valdančios ir koordinuojančios savanoriškos veiklos projektus. Šios funkcijos neskiriamos nepriklausomai, organizacija turi turėti priimančiosios / pagalbinės organizacijos kokybės ženklą, kad galėtų veikti kaip vadovaujančioji organizacija.
Plačiau apie galimus organizacijų statusus skaitykite faile žemiau.
Individualios savanoriškos veiklos projektas
Įgyvendinti šios rūšies projektą rekomenduojama tada, kai organizacija, siekdama tikslo, mato mažesnio savanorių kiekio ilgesniam laikotarpiui poreikį.
Individualios savanoriškos veiklos projektas įprastai trunka nuo 2 savaičių iki 12 mėn.
Grupinės savanoriškos veiklos projektas
Įgyvendinti šios rūšies projektą rekomenduojama tada, kai organizacija, siekdama tikslo, mato didesnio žmonių kiekio trumpesniam laikui poreikį.
Vykdydama grupinės savanoriškos veiklos projektą organizacija privalo užtikrinti savanorystės galimybę bent 5 žmonių grupei. Tam, kad būtų sukurta tarpkultūrinio mokymosi patirtis – grupę turi sudaryti asmenys iš bent dviejų šalių ir ne mažiau kaip ketvirtadalį savanorių turi sudaryti asmenys iš kitos šalies nei ta, kurioje vykdoma veikla.
Grupinės savanoriškos veiklos trunka nuo 2 savaičių iki 2 mėnesių.